Archyvas 2024

Astronautės Heidemarie Stefanyshyn–Piper vizitas muziejuje

Astronautės Heidemarie Stefanyshyn–Piper vizitas muziejuje

Vakar Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lankėsi buvusi NASA astronautė Heidemarie Stefanyshyn–Piper. Vizito metu astronautė susitiko su mokiniais iš Vilniaus rajono, Utenos, Kauno ir Molėtų. Susitikimo metu astronautė dalinosi savo gyvenimo istorija, kuri galėtų būti įkvėpimu kiekvienam. Savo karjerą pradėjusi JAV kariniame laivyne, po pirmo nesėkmingo bandymo tapti astronaute, ji nepasidavė ir antrojo bandymo metu buvo atrinkta.  Nuo tos akimirkos prasidėjo jos nepaprasta kosminė kelionė, kurioje ji praleido 27 dienas 15 valandų ir 36 minutes, iš jų 33 valandas 42 minutes atvirame kosmose.

Astronautė skyrė laiko ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspozicijos aplankymui, kalbėjome apie žmogaus ryšius su kosmosu, lietuvių kilmės astronautą Karol Bobko ir muziejaus misiją. Heidemarie Stefanyshyn–Piper muziejui padovanojo savo misijų emblemas, nuotrauką su autografu ir nepamirštamus įspūdžius, kurie bus įrašyti į muziejaus istoriją.

Buvusios NASA astronautės Heidemarie Stefanyshyn–Piper vizitą muziejuje organizavo JAV ambasada Lietuvoje. Esame dėkingi už ilgametį bendradarbiavimą ir šią nepaprastą galimybę.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas