Antradienį finišo tiesiąją pasiekė vienas iš didesnių muziejaus projektų – mokiniams skirtas „CanSat“ (mažųjų palydovų) konkursas. Žinoma, labai džiaugiamės, kad konkursą organizavome kartu su Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupe, kuri prisideda prie kosmoso populiarinimo Lietuvoje.
Sunku patikėti, kad arti 100 mokinių iš artimiausių ir tolimiausių Lietuvos kampelių nusprendė išbandyti savo jėgas mažųjų palydovų konstravime. Labai džiaugiamės drąsiais jų mokytojais, kurie nepabijojo išbandymo ir komandas lydėjo kelis mėnesius vykusiuose pasiruošimo darbuose.
Antradienį vykusio finalinio renginio metu, į dangų kilo raketos ir dronai, kurie paleidinėjo mokinių sukurtus palydovus. Skrydžių buvo visokių, nuo labai sėkmingų iki labai skaudžių. Nepaisant visų kilusių iššūkių, visos komandos įgavo patirties ir žadėjo sugrįžti dar kartą.
Kiekvienos varžybos turi nugalėtojus, šios irgi ne išimti, labai sveikiname KTU inžinerijos licėjaus komandą, kuri laimėjo pirmą vietą ir garbingai atstovaus Lietuvą birželio mėnesį Nyderlanduose vyksiančiame Europos kosmoso agentūros tarptautiniame renginyje „Inžinierius vienai dienai“.
Be teisėjų nebūtų ir nugalėtojų, todėl labai dėkojame vyr. teisėjui dr. Raimondui Pomarnacki, dr. Andriui Vilkauskui, dr. Simonui Kareivai, Eglei Elenai Šataitei ir Tomui Bučmiui.
Dr. Domantui Bručui dėkojame už itin atsakingą pasiruošimą ir darbą su raketomis.
Esame dėkingi ir Molėtų aerodromui už šiltą priėmimą bei galimybę skraidinti palydovus. Taip pat norime padėkoti konkurso rėmėjams, kurie padėjo svajonę paversti realiu renginiu. Garsiai tariame ačiū UAB „Teltonika Telematics“, Kongsberg NanoAvionics, Shift4 Payments Lithuania, dr. Vladaui Lašui ir SBA koncernui.
Sunku patikėti, kad kelis mėnesius besitęsusi kelionė baigėsi, bet pažadame, kad artimiausiu metu turėsime naujienų apie kitus konkursus.