Archyvas 2020

ESA pasirašė kontraktą pirmąjai kosmoplano Space Ryder misijai

ESA pasirašė kontraktą pirmąjai kosmoplano Space Ryder misijai

Gruodžio 9 d Europos kosmoso agentūra (ESA) pasirašė kontraktą pirmąjai misijai naudojant bepilotį kosmoplaną Space Ryder. Jis bus paleistas raketa    Vega-C 2023 metais iš Kuru kosmodromo Prancūzijos Gvianoje.

Savo paskirtimi Space Ryder kai kuo panašus į JAV KOP naudojamą lėktuvą X-37B – jis skirtas orbitiniams eksperimentams ir naujų technologijų bandymams. Kosmoplanas sudarytas iš apsaugoto nuo šilumos nusileidimo aparato su krovinių skyriumi ir modulio AVUM.

Space Ryder apskaičiuotas dviejų mėnesių automatiniam skrydžiui (ateityje ESA planuoja ilgesnį laikotarpį). Krovinių skyriuje yra skirta erdvė 800 kg masės kroviniui. Tiesa, lyginant su X-37B, europinis kosmoplanas turės kitą nusileidimo schemą. Po įėjimo į atmosferą ir greičio sumažėjimo naudojant stabdymo parašiutus, grįžimo aparatas išleis parafoilą (vėjo pripučiamą sparno prototipą) ir atliks valdomą nusileidimą. Nusileidimui suplanuotos dvi aikštelės: Kuru kosmodromas ir Santa – Marijos sala, priklausanti Azorų archipelagui Atlanto vandenyne.

Šaltinis: https://www.esa.int

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas