Archyvas 2020

Jungtinių Arabų Emyratų misija „Hope“ pasiekė Marsą!

Jungtinių Arabų Emyratų misija „Hope“  pasiekė Marsą!

JAE misija „Hope“ prasidėjo 2020 m. Liepos mėn.. Tai vieną iš trijų misijų, kuri pasinaudojo optimaliu langu į Raudonąją planetą, kartu su Kinijos misija „Tianwen-1“ ir NASA „Perseverance“. Kosminis aparatas yra skirtas tyrinėti Marso atmosferą. Manevras link Marso atmosferos buvo atliktas vasario 9 d.

Iki šiol vos mažiau nei pusė visų vykdytų  misijų į Marsą yra sėkmingos.  Prieš rizikingą manevrą, kurio metu „Hope“ beveik pusvalandį naudos savo variklius, kad pakankamai sulėtėtų ir galėtų pasislinkti į orbitą skrydžiui aplink Marsą. Kaip teigia misijos personalas erdvėlaivis, kol kas yra puikios būklės.

Jei viskas vyks sklandžiai, JAE pasieks svarbų laimėjimą ir taps tik penktuoju sėkmingai pasiekusiu Marsą po NASA, Sovietų Sąjungos, Europos kosmoso agentūros ir Indijos. Prieš pradedant „Hope“ misiją, JAE kosminė patirtis apsiribojo Žemės orbitos palydovais, o pirmasis tautos astronautas savaitę praleido Tarptautinėje kosminėje stotyje 2019 m. rudenį. 2017 m. šalis pradėjo šimtmečio Marso iniciatyvą, skirtą kurti „šalis – be naftos“ ekonomiką taip didinant techninį sektorių.

JAE kartu su tarptautine bendruomene sukūrė „Hope“ misijos mokslinius tikslus ir užmezgė tarptautinę partnerystę. Ypač padėjo Kolorado universitetas kuris padėjo užbaigti erdvėlaivį. Taip pat buvo sudaryta sutartis su Japonijoje įsikūrusia „Mitsubishi Heavy Industries H-IIA“, kad įvykdytų liepos 19 d. buvusį raketos startą. „Hope“ praleis vienerius Marso metus arba beveik dvejus Žemės metus studijuojant Raudonąją planetą. Misijos metu erdvėlaivis skris aukštai virš planetos pusiaujo, kad ištirtų orą paviršiuje ir kaip sąveikauja planetos atmosferos sluoksniai.

 

Šaltinis: https://www.space.com/uae-mars-hope-mission-ready-for-arrival

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas