Archyvas 2020

Kosminėje padangėje penktasis „NanoAvionics“ palydovas!

Kosminėje padangėje penktasis „NanoAvionics“ palydovas!

Šeštadienį iš Indijos Satisho Dhawano kosmoso centro sėkmingai startavusi raketa-nešėja PSLV į žemąją orbitą iškėlė Lietuvoje sukurtos ir jau tapusios tarptautine, kosminių technologijų įmonės „NanoAvionics“ palydovą R2. Palydovas gabena daiktų interneto (IoT) technologijų kūrėjos „Lacuna Space“ įrenginius. Tai jau trečiasis „NanoAvionics“ palydovas, paleistas bendradarbiaujant su šia britų bendrove.

R2 praplėtė „Lacuna Space“ kuriamą IoT infrastruktūrą, kurią sudaro antžeminių jutiklių tinklas ir palydovų spiečius, priimantis jutiklių siunčiamus signalus bei stotys, apdorojančios iš palydovų gaunamą informaciją. Palydovas padės užtikrinti geresnę Pusiaujo regionų aprėptį, paspartinti informacijos perdavimą ir atverti daugiau galimybių IoT paslaugų tiekėjams Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Pietryčių Azijoje. Čia populiarėja IoT sprendimai aplinkos būklės stebėsenai, miestų infrastruktūros valdymui ar išmaniajam žemės ūkiui. Pirmasis „Lacuna Space“ kuriamo 32 palydovų tinklo palydovas į orbitą iškeltas 2019-ųjų balandį.

R2 pagrindas yra „NanoAvionics“ sukurta nano palydovų platforma M6P (Multi-purpose 6 units platform) – pirmoji tokio tipo platforma rinkoje. Jos talpa – 6 vienetai arba 60 kubinių centimetrų krovinio (šioje srityje vienetu vadinamas 10 kubinių centimetrų tūris). Vieną arba du vienetus platformoje užima pačios M6P moduliai, kiti – užsakovų. Esant poreikiui, platforma gali turėti orbitos koregavimo įrenginį (variklį), kuriuo galima koreguoti ar keisti palydovo orbitą, jos aukštį.

Šiuo metu jau pasirašytos sutartys su „Exolaunch“, „NASA“, bei „Sen“  žada dar ne vieną lietuvišką palydovą žvaigždėtoje kosminėje padangėje.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas