Archyvas 2020

Nutrauktas „SpaceShipTwo“ suborbitinis kosminis skrydis

Nutrauktas „SpaceShipTwo“ suborbitinis kosminis skrydis

„Virgin Galactic“ gruodžio 12 dieną nutraukė „SpaceShipTwo“  bandymą atlikti suborbitinį kosminį skrydį iš Amerikoje Naujosios Meksikos pietuose veikiančio kosminio oro uosto.

„WhiteKnightTwo“ lėktuvas, kuriuo bendrovė gabeno „SpaceShipTwo“ transporto priemonę pavadinimu „VSS Unity“, pakilo 10:24 ryto. Lėktuvą pilotavo Dave’as Mackay’us, pagrindinis bendrovės bandomasis pilotas, ir buvęs NASA astronautas CJ Sturckowas.

„VSS Unity“ atsiskyrė nuo „WhiteKnightTwo“ lėktuvo apie 11:15 ryto. Pagal NASA SpaceFlight.com internetinę transliaciją, kosminis lėktuvas, lyg ir, uždegė hibridinį raketinį variklį, tačiau beveik iš karto jį išjungė. Tada transporto priemonė skriejo atgal į kosminį oro uostą pranešė bendrovė „Twitter“. „Pilotai ir transporto priemonės grįžta sveiki“, – sakė bendrovė.

Vėliau, gruodžio 12 d., „Virgin Galactic“ vadovas Michaelas Colglazieris teigė, kad „SpaceShipTwo“ kompiuteris prarado ryšį maždaug tuo pat metu kai buvo uždegami variklį. „Kaip, kad buvo suprojektuota, tai sukėlė gedimų scenarijų, kuris tyčia sustabdė raketos variklio uždegimą. Po šio įvykio mūsų pilotai grįžo atgal į Amerikos kosminį uostą ir grakščiai nusileido kaip įprasta “, – sakoma jo pranešime. Vykdomas tyrimas siekiant nustatyti pagrindinę kompiuterio problemos priežastį.

Plačiau skaitykite: https://spacenews.com/virgin-galactic-aborts-spaceshiptwo-suborbital-spaceflight/

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas