Archyvas 2020

Saliut – 1

Saliut – 1

Kosmonautai žuvo grįždami į Žemę.

1971 m. birželio 6 d. į kosminę stotį startavo „Sojuz 11“. Ekipažą sudarė: papulkininkis Georgijus Dobrovolskis, borto inžinierius Vladislavas Volkovas ir inžinierius – bandytojas Viktoras Pacajevas. Kitą dieną „Sojuz 11“ sėkmingai prisijungė prie kosminės stoties „Saliut“. Birželio 29 d., atlikus visus darbus ir tyrimus ir palikus stotį kitoms ekspedicijoms, „Sojuz 11“ atsijungė nuo stoties ir pradėjo nusileidimą. Tuomet įvyko tragedija. 150 km. aukštyje atsidarė ventiliacijos vožtuvas ir… laivas išsihermetino. Jei kosmonautai būtų buvę su skafandrais – būtų išgyvenę. Kapsulė nusileido sėkmingai, tačiau kosmonautai jau buvo mirę. Tuo metu, svarbiausia buvo pavyti ir aplenkti Ameriką…

Dobrovolskio, Volkovo, Pacajevo ekipažas buvo dubliuojantis. Pagrindinį ekipažą sudarė Aleksejus Leonovas, Valerijus Kubasovas ir Piotras Kolodinas. Po medicininių tyrimų Kubasovo plaučiuose medikai pastebėjo tuberkukiozės charakterio dėmę ir visas „trejetukas“ buvo pakeistas dubliuojančiu ekipažu. Tuberkuliozės diagnozė nepasitvirtino, bet tai išgelbėjo Leonovui, Kubasovui ir Kolodinui gyvybes.

Po tragedijos, daugiau nei dviems metams, darbai su „Saliutu“ buvo nutraukti ir 1971 m. spalį stotį išvedė iš orbitos. Nuo tada kosmonautai skrido su skafandrais ir po du. Trečiojo kosmonauto vietą užėmė patobulinta gyvybės palaikymo sistema su papildomomis deguonies arsargomis. Vėl tęsėsi kosminių stočių „Saliut“ programa tiek civiliams, tiek kariniams tikslams.

Šaltinis: vc.ru.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas