Archyvas 2022

Spektaklis PLUTONAS

Spektaklis PLUTONAS

Spektaklis PLUTONAS (Etnokosmologijos muziejuje)

2022 M. GRUODŽIO 11 D., SEKMADIENIS, 18:00 val.
Viskas ką siunčiam nueina į Žemę.
Kiekviena transliacija. Video, garsas, tekstas.
Viskas ten nueina.
Puikiausiai.
Bet niekas nieko neatsako.
!Rekomenduojamas amžiaus cenzas: N16
Spektaklis sukurtas pagal britų dramaturgo Alistair McDowall 2016 m. parašytą pjesę „X” , kurioje vaizduojama netolimos ateities distopija. Plutone įrengtoje kosminėje bazėje gyvena ir dirba astronautų komanda. Jie toli nuo Žemės. O Žemė jų gyvenimo laiku toli nuo tokios, kokią pažįstame. Mažas akmuo kosmose, knibždėte knibždėjęs gyvybe, dabar vos betinkamas gyventi. Todėl visi, kurie gali sau tai leisti, ieško kur išsikraustyti.
Plutoną tyrinėjanti komanda čia laikinai. Jie atlieka misiją panašią į daugybę kitų, kitose Žemei artimose planetose. Jai pasibaigus atskris erdvėlaivis ir juos visus pargabens į Žemę. Tačiau ryšys su gimtąja planeta sutrinka, o išgelbėti turintis erdvėlaivis vis neatskrenda. Plutone įstrigę veikėjai mėgina ramintis kaip kas išmano: užsiimdami kasdiene veikla, eidami tyrinėti Plutoną, švilpaudami kaip paukščiai, klausydamiesi tylos. Tačiau nerimas negailestingai graužiasi pro išorinį ramumą ir pamažu užpildo erdvę, sąmones, santykius. Galiausiai ima trūkinėti ne tik ryšys, bet ir laikas, savęs ir aplinkos suvokimas. Augant nežiniai ir įtampai misijos komandai telieka laukti išgelbėjimo arba mirties.
Pjesės veiksmas vyksta kosmose. Tačiau pats dramaturgas teigia, kad „X” nėra mokslinė fantastika. Ši pjesė yra apie žmones ir santykius. Perkeldamas savo veikėjus į kosmosą Alistair McDowall sukuria kraštutinę vienatvės būseną ir ieško kiek joje gali likti vietos artumui bei meilei. O greta gyvenimo prasmės ir vertės klausimų „X” suskamba ir nerimas dėl mūsų planetos ateities.
Dramaturgas: Allistair McDowall.
Režisierius: Paulius Markevičius.
Kompozitorius: Andrius Šiurys
Scenografė: Bartė Liagaitė.
Kostiumų dailininkė: Sandra Vasilevskaitė.
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis.
Vaidina: Greta Grinevičiūtė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Vygandas Vadeiša.
Pjesę iš anglų kalbos vertė Kristina Steiblytė.
Projekto partneriai: Lietuvos Etnokosmologijos muziejus, Vilniaus miesto savivaldybė,
Spektaklio kūrimą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Renginys yra viena iš Vilniaus 700-tojo jubiliejaus iniciatyvų. Kelis metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu.
Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas