Archyvas 2020

Starship prototipo skrydis gruodžio 10 d.

Starship prototipo skrydis gruodžio 10 d.

Gruodžio 10 d. kompanijos SpaceX specialistai atliko ilgai lauktą naujo atmosferinio kosminio laivo Starship prototipo aukštutinį testą. SN8 numeriu pažymėtas aparatas buvo paleistas iš kompanijos Boka – Čika bandymo poligono Teksaso valstijoje. Skrydis buvo kompleksinis. Inžinieriai norėjo atlikti trijų Raptor variklių testą, patikrinti aparato „sparnų“ darbą ir nusileidimo manevro efektyvumą.

SN8 sėkmingai startavo. Netrukus, po starto nuo pakilimo aikštelės, vienas iš traukos aparatų nukrypo nuo skrydžio programos. Transliacijos metu buvo galima matyti nedidelį užsidegimą variklio srityje – kol kas neaišku at tai turėjo įtakos kitiems įvykiams. SN8 pakilo į 12,5 km aukštį ir „pakibo“, po to aparatas pradėjo nusileidinėti.

Nusileidimo metu SN8 pasisuko, kurį laiką leidosi horizontalioje padėtyje naudojant aerodinaminius elementus. Po  to aparatas vėl grįžo į vertikalią padėtį ir pradėjo stabdymą. Deja, šio etapo metu įvyko kažkas ne taip – aktyvavosi tik du varikliai. Stabdymo metu nepavyko sumažinti SN8 greičio. Aparatas subyrėjo nusileidimo metu.

Nežiūrint į nesėkmę, SpaceX tai gali įrašyti į savo archyvą. SN8 sėkmingai atliko didesnę dalį numatytos skrydžio programos ir surinkti testo metu rezultatai bus panaudoti kito Starship prototipui tobulinti. Įdomu tai, kad kompanijos vadovas E. Maskas labai atsargiai vertindamas skrydžio sėkmę, tik – 33 procentais, vėliau savo Twitter paskyroje parašė: „Marse, mes ateinam“.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas