Archyvas 2023

Susitikimas su dr. Inga Popovaite „Gyvenimas Marso dykumų tyrimų stotyje: lyčių lyderystės skirtumai kosmoso analogo erdvėse“

Susitikimas su dr. Inga Popovaite „Gyvenimas Marso dykumų tyrimų stotyje: lyčių lyderystės skirtumai kosmoso analogo erdvėse“

Birželio 27 d. 14:30, kviečiame į susitikimą su dr. Inga Popovaite „Gyvenimas Marso dykumų tyrimų stotyje: lyčių lyderystės skirtumai kosmoso analogo erdvėse“.

Dr. Inga Popovaitė – Kauno technologijų universiteto sociologė, daktaro laipsnį įgijusi Ajovos universitete. Mokslininkė savo tyrimus vykdė labai išskirtinėje vietoje – Marso dykumų tyrimų stotyje. Aplinka šioje dykumoje primena Marso paviršių, todėl tai leidžia pajusti galimus šios planetos iššūkius.

Kosmoso analogijos misijos – viena iš galimybių pajusti gyvenimo ypatumus kosmose net nepalikus mūsų planetos Žemės. Šiose misijose dalyviai susiduria su kasdieniais iššūkiais, tokiais kaip buitis, atskirtis nuo artimųjų, buvimas ribotoje erdvėje su gana mažai pažįstamais žmonėmis.

Šios misijos metu dr. Inga Popovaitė turėjo galimybę pajusti ne tik gyvenimo Marso paviršiaus simuliacijoje ypatybes, tačiau ir iš arti patyrinėti lyčių lyderystės skirtumus kosmoso analogo erdvėse. Mokslininkė atkreipia dėmesį į tai, kad duomenų apie moteris kosmose yra labai mažai, todėl naudodamasi sukaupta medžiaga iš mišrių grupių darbo kosmoso analogijos misijose, atliko tyrimą apie galimus grupių dinamikos iššūkius.

Į renginį kviečiame registruotis tel. nr. +37061520688, renginys nemokamas.

 

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas