Archyvas 2021

Tarptautinė asteroidų diena

Tarptautinė asteroidų diena
GRĖSMINGOS KRINTANČIŲ ŽVAIGŽDŽIŲ ISTORIJOS:
AR KOSMINĖS KATASTROFOS GRĖSMĖ YRA REALI?
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog Saulės sistema – rami vieta, kurioje stinga netikėtų įvykių. Tačiau šis įspūdis – klaidingas: pasaulių ramybę drumsčia iš visatos gelmių atklystantys asteroidai ir kometos. Kas nutinka planetoms, susitikusioms su kosmoso klajūnais? Žemė jau patyrė ne vieną susidūrimą: ją nuolat atakuoja mažesni ir didesni meteoritiniai kūnai. Įvykiai Tunguskoje 1908-ųjų birželį ir Sichotė-Alinėje 1947-ųjų vasarį dar kartą priminė apie bauginančią kosminės stichijos galią, o 1994-ųjų liepą Šumeikerių-Levio kometos skeveldros negailestingai bombardavo Jupiterį…
Ar nuogastavimai dėl kosminės katastrofos grėsmės yra pagrįsti? Kokią žinią mums siunčia Visata? Ko mus mokina krintančių žvaigždžių istorijos? Ką žinome apie asteroidus šiandien ir ką sužinosime netrukus? Ar turime technologinių galimybių pavojaus išvengti? Į šiuos ir kitus klausimus birželio 30 d. renginyje, skirtame Tarptautinei asteroidų dienai, mėgins atsakyti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekskursijų vadovai, lektoriai dr. Vidas Dobrovolskas ir Martynas Juocevičius.
ŠIANDIEN VISATA MUMS DRAUGIŠKA. O RYTOJ?
LAUKIAMI VISI, BET REKOMENDUOJAMA STIPRESNIŲ NERVŲ LANKYTOJAMS.
PRIEŠ ATVYKSTANT BŪTINA PASITARTI SU VAISTININKU ARBA ASTRONOMU.
Renginio pradžia birželio 30 d. 11.30 val. 12.00 val. Martynas Juocevičius pristatys kosminių katastrofų istoriją, 14.00 val. astronomas dr. Vidas Dobrovolskas pasakos apie asteroidų ir kometų mokslinius tyrimus. Renginys nemokamas!

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas