Pakilimas į apžvalgos aikštelę

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688  (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems  – 4,00 Eur
Lengvatinis bilietas* – 2,00 Eur
Spalio 1 – Balandžio 30

antradieniais- šeštadieniais
Gegužės 1 – Rugsėjo 30
pirmadieniais- sekmadieniais
0,5 valandos Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 40,00 Eur

*Asmenys, kuriems taikoma 50 % nuolaida ekskursijų bilietams:

1. aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą;

2. profesinių mokyklų moksleiviai, studijuojantys pagal formaliojo profesinio mokymo programas;

3. nuolatinės privalomosios Lietuvos Respublikos karo tarnybos kariams, kariams – savanoriams;

4. asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų);

5. nuo 1939 – 1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;

6. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11 – 13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;

7. pasipriešinimo 1940 – 1990 m. Lietuvos okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams.

**Grupės mokestis (1-9 asmenys) yra taikomas tokiu atveju: jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lankytojų skaičius; jei lankytojų yra mažiau nei 10 ir jie nori atskiru laiku dalyvauti pasirinktoje ekskursijoje. Grupės mokestis yra netaikomas, jei lankytojai atvyksta į muziejaus paskelbtus pavienių lankytojų priėmimo laikus.

***Tokios kainos yra taikomos, jei lankytojų grupėje yra iki 20 asmenų ir jie nepageidauja, kad prie jų grupės būtų prijungiami kiti lankytojai.

 

 

Muziejaus lankytojams pakilus į apžvalgos aikštelę atsivers puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Ekskursijos metu Jus lydės ekskursijos vadovas, kuris pristatys apylinkes ir pagrindinius matomus objektus. Atvykę lankytojai galės iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos Saulė“ – 30 metrų  diską su aštuoniais spinduliais. Didieji apskritimo akmenys atgabenti iš visų Lietuvos apskričių. Akmeniniai spinduliai vaizduoja pasaulio šalis, Saulės tekėjimo ir laidos kryptis lygiadienių  ir saulėgražų metu . Šalia akmeninės Saulės išdėstyti planetų modeliai, sudarantys mūsų Saulės sistemą. Projektas dar nebaigtas.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus išsiskiria ne tik unikaliais architektūriniais sprendimais, bet ir geografine padėtimi. Muziejus įsikūręs didžiausiame Lietuvoje, Labanoro regioniniame parke. Didžiąją girios dalį sudaro miškai, kurie užima 80 % teritorijos. Girioje gausu briedžių,  gyvena vilkai ir lūšys. Čia atvykę muziejaus lankytojai gali išgirsti, į Raudonąją knygą įtrauktą, ūkaujančią žvirblinę pelėdą ar čiulbančią švygždą, bei kitus retus Lietuvos paukščius. Na, o ežerų pakrantėse išvysti visoje Europoje retą augalą  – ežerinę lobeliją ar į Raudonosios knygos sąrašą įtrauktą žvilgančiają riestūnę.

Kalvotas ir miškingas kraštovaizdis pasižymi ežerų gausa. Tarp didesnių ir žemesnių kalvelių tyvuliuoja 285 ežerai, taigi pakilę į  30 metrų aukštyje esančią muziejaus apžvalgos aikštelę turėsite unikalią galimybę vienu metu išvysti šešis ežerus. Taip pat esant geroms oro sąlygoms galėsite pamatyti tolumoje stūksančias  Aukštaitijos Nacionalinio parko kalvas prie Tauragnų ežero. Esant giedrai dienai tolumoje išvysite Molėtų ir Alantos miestelių bažnyčių bokštus. Rekomenduojame pasiimti žiūronus.

Gamtinių elementų mozaiką praturtina muziejaus dailininkės Marijos Kakarienės sukurtos dekoratyvinių augalų kompozicijos esančios muziejaus lauko ekspozicijoje.  Po ekskursijos lankytojai kviečiami pailsėti muziejaus sodelyje ir pasigrožėti augmenija.

Apylinkių apžvalga  vyksta tik šviesiu paros metu. Būtina registracija internetu arba telefonu +370-615-20688. Registruotis gali tiek organizuotos grupės, tiek pavieniai lankytojai. Žmonėms su negalia (vežimėliuose) yra galimybė automobiliais privažiuoti iki pat apžvalgos aikštelės bokštų ir pakilti į apžvalgos aikštelę liftu.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas