Edukacinė programa muziejaus edukacinėje klasėje

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos laikas        Trukmė Darbo dienomis iki 15:00 val.

Suaugusiesiems – 4,00 Eur
Studentams/pensininkams/neįgaliesiems – 2,00 Eur
Pirmadieniais – penktadieniais 8,00 – 15.00 val.

45 / 60 min. Moksleiviams – 2,00 Eur

Saulės sistemos paslaptys, iššūkiai, pasiekimai. Edukaciniai žaidimai

Atvykę edukacijos dalyviai renkasi edukacinėje erdvėje (kosminėje stotyje). Edukatorius vaizdinėmis priemonėmis pristato Saulės sistemą, įdomius faktus apie Saulę ir planetas. Edukacijos dalyviai gali pateikti juos dominančius klausimus. Tuomet edukacijos dalyviai supažindinami su kosmoso naujienomis, lietuvių pasiekimais kosmose, kosmoso orais ir jų poveikiu Žemei.  Papasakojama ir vaizdinėmis priemonėmis pristatomos įvairios misijos kosmose, palydovai, kosmoso teleskopai, observatorijos. Diskusijų būdu aptariama kosmoso taršos problematika. Įvardijami kosmoso šiukšlių mastai, kosmoso taršos reikšmė Žemei. Edukacijos dalyviai išbando edukacinėje erdvėje esančius žaidimus. Edukacijos programa skirta  1-12 klasių mokiniams.

 Programos trukmė 45-60 min. Vienu metu grupėje gali būti iki 40 lankytojų.

 

“Meteoritai – kas tai?”

Edukacijos dalyviai supažindinami su meteoritų atsiradimu Žemėje, jų klasifikacija. Kartu su edukatoriumi galės ne tik teoriškai, bet ir praktiškai susipažinti su meteoritais (apžiūrėti įvairių rūšių meteoritus), sužinos, kokių meteoritų į Žemę nukrenta daugiausiai. Dalyviams bus pateikti įdomiausi faktai apie nukritusius meteoritus Žemėje. Lietuvoje nukritusių meteoritų apžvalga. Vizualiai pamačius meteoritus, dalyviai bandys atskirti jų tipus. Edukacijos metu bus aptarti mikrometeoritai, kurių kiekvienas iš mūsų galime rasti aplink. Kultūros pasas 9-12 klasėms.

Programos trukmė 45-60 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

 

“Saulės Sistema. Egzoplanetos”

Dalyviams pristatomos Saulės sistemos planetos, nykštukinės planetos. Vyksta viktorina. Aptariamos už Saulės sistemos ribų esančios planetos – egzoplanetos. Aptariamos kosmoso misijos ir naujienos. Praktinė užduotis – sukurti savo egzoplanetų sistemą. Rekomenduojama 1-10 klasėms.

Programos trukmė 45-60 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

 

„Ką astronomas veikia prie teleskopo?”

Iš laukiamojo kartu su edukatoriumi pakylama į 40 cm teleskopo bokštą. Pristatomi tiek naktinio stebėjimo, tiek saulės teleskopai. Parodoma, kokiu principu astronomai dirba su teleskopais. Papasakojama, kad šiais laikais nebūtina ištisą naktį stebėti dangų. Žymiausi lietuviai astronomai bei jų atradimai. Jei tinkamas oras  edukacijos dalyviai gali pabandyti savo rankomis atverti bokšto kupolą. Pristatoma Saulė ir jos Sistema, artimiausi kiti visatos objektai. Diskusijų forma kalbama apie žmogaus ir kosmoso ryšį. Apie nežemiškos gyvybės egzistavimą.

Programos trukmė 45-60 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

 

 

 

 

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas