Edukacinė programa muziejaus edukacinėje klasėje

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos laikas        Trukmė Darbo dienomis iki 15:00 val.

Suaugusiesiems – 2,50 Eur
Studentams/pensininkams/neįgaliesiems – 2,00 Eur
Pirmadieniais – penktadieniais 8,00 – 15.00 val.

45 / 90 min. Moksleiviams – 1,50 Eur

 

1. Elektromagnetizmas

Ar žinai, kodėl lemputė šviečia? Žiūrint į laužą nekilo klausimas – kas yra ugnis?
Kodėl magnetai traukia ir stumia vienas kitą? Kaip veikia kompasas ? Nuo ko mus saugo magnetinis Žemės laukas? Kodėl negalite vaikščioti sienomis?
Edukacinės programos metu supažindinama su plazmos įvairove, nematomomis jėgomis, kurios sudaro viską, ką matome ir nematome. Bandysime suprasti, iš kur atsiranda magnetinis laukas ir kaip jį pamatyti. Patikrinsime net Faradėjaus indukcijos dėsnį ir Lenco taisyklę!

Edukacijos programa skirta 6-12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

2. Šviesos paslaptys

Ar žinote, iš kur atsiranda šviesa? Ar žinote, kas yra vaivorykštė? Ar žinote, kuo ypatingi poliarizuoti akiniai? Koks šviesos greitis ?
Pamatysime vaivorykštę ir suprasime, kuo skiriasi spalvos, kokias bangas matome ir kiek daug nematome. Susipažinsime su poliarizacija, jos teikiamomis naudomis ir suprasime panaudojimo ypatumus. Prisiminsime mokyklą ir patikrinsime su lazeriu atspindžio kampo taisykles.

Edukacijos programa skirta 6-12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

3. Misija – ,,Rask”

Edukacinės programos metu dalyviai supažindinami su elektromagnetinių bangų savybėmis radijo diapazonuose bei radijo stotimis, kuriomis išmokstama komunikuoti.  Komandos  formuojamos iš 5 žmonių, kurie užsiėmimo pradžioje supažindinami su „misija“. Komanda dalinama į dvi dalis. Pirma dalis – „misijos kontrolė“ sudaryta iš 3 asmenų, likusių prie informacijos klasėje, antra dalis –  2 „astronautai“ keliaus po lauko ekspoziciją, ieškodami informacijos. Ryšys palaikomas radijo stotimis, be vizualaus kontakto. „Astronautai“ orientuosis aplinkoje kompaso pagalba.

Edukacijos programa skirta 5-12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45-90 min. Užsiėmimo dalyvių skaičius iki 30 asmenų.

 

 

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas