Prie 80 cm teleskopo

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370 615 20688  (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16.30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 12,00 Eur
Studentams / pensininkams  – 10,00 Eur
         I – VI 1-1,5 val. Moksleiviams / neįgaliesiems – 8,00 Eur
Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 120,00 Eur
 Užsakomoji individuali ekskursija (1-18 asmenų)*** – 216,00 €

* Dovanų kuponas individualiai ekskursijai (2 asmenims) – reiškia, kad naktinis dangaus stebėjimas yra skirtas tik 2 asmenims. Bus paskirtas ekskursijų vadovas ir 1,5 val. laiko stebėjimui. Registruojantis į ekskursiją yra būtina informuoti, kad dovanų kuponas yra skirtas individualiai ekskursijai.

** Grupės mokestis (1-9 asmenys) yra taikomas tokiu atveju: jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lankytojų skaičius; jei užsiregistruoja 1-6 asmenų ir mažesnė grupė, o daugiau lankytojų neprisijungia, tačiau užsiregistravę žmonės esant giedrai, pageidauja naktinio dangaus objektų stebėjimo per teleskopą.

*** Tokios kainos yra taikomos jei lankytojų grupėje prie 40 cm teleskopo yra 1 – 18 asmenys, prie 80 cm teleskopo – 1 – 15 ir jie nepageidauja, kad prie jų grupės būtų prijungiami kiti lankytojai.

**** Naktiniai stebėjimai nevyksta  esant blogoms oro sąlygoms (esant dideliam debesuotumui) ir jeigu pasirinktu naktinių stebėjimų laiku  registruota mažiau nei 10 asmenų.

Pastaba:

Dėl apsiniaukusio dangaus nepavykus įvykdyti pilnos naktinio dangaus objektų stebėjimo programos (parodyti mažiau nei 4 objektai), bilietų kainos paskaičiuojamos pagal šią lentelę:

 

Lankytojai Stebėtų objektų skaičius Teleskopas
1-3
Suaugusiesiems 6,00 EUR. . 80 cm
Studentams / pensininkams 5,00 EUR.
Mokiniams/ neįgaliesiems 4,00 EUR.

Naktinė programa. Būtina registruotis telefonu +370 615 20688, arba svetainėje www.etnokosmomuziejus.lt.  Kad įvyktų ekskursija, būtina sąlyga – giedras dangus. Paskambinus tos dienos (kada registruotas stebėjimas) popietę galima gauti informaciją ar palankios oro sąlygos naktiniams stebėjimams.

Prie 80 cm teleskopo – iki 16 žmonių. Būtina, kad lankytojai atvyktų 10 – 15 min. anksčiau, įsigytų bilietus ir nesudarytų nepatogumų kitiems muziejaus svečiams.

Muziejus pats formuoja grupes, todėl gali registuotis ir pavieniai lankytojai. Neblaivūs lankytojai į ekskursijas nepriimami.

Stebėjimai prasideda 1 – 1.5 valandos po saulėlydžio. Demonstruojami penki skirtingi naktinio dangaus objektai (Mėnulis, planetos, žvaigždės jų poros, spiečiai, ūkai, galaktikos). Ekskursijos vadovas nutaiko teleskopą, pristato stebimą objektą, lankytojai prieina ir gyvai pro teleskopą pasižiūri. Tai unikalūs stebėjimai, tikras žvilgsnis į žvaigždes, padedantis pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius.

Prašome atkreipti dėmesį, kad dangus skirtingu metų laiku ir net nakties yra skirtingas, pvz., yra naktų, kai Mėnulis nepateka, liaudiškai jos vadinamos tarpijomis, tuštumomis. Stebėjimams tinkamesnės tamsesnės naktys. Naktinė programa trunka iki 1.5 valandos, vyksta dideliame aukštyje, atviroje patalpoje, todėl rekomenduojama šilčiau apsirengti, ypač vaikams.

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas