Saulės stebėjimai

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 3,00 Eur
 Spalio 1 – Balandžio 30

antrad. – šeštad.
Gegužes 1 – Rugsejo 30
pirmad. – sekmad.
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems – 3,00 Eur

45 min. Moksleiviams  – 2,00 Eur

Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)* – 30,00 Eur

Saulės stebėjimą galima užsakyti tik giedrą dieną ir esant Saulės aktyvumui.

Gale lauko katilėlis plauko. Kas?

Žinoma SAULĖ.

Norite pamatyti Saulę per teleskopą? O pasidaryti Saulės akinius?

Edukacinėje programoje susipažinsime su Saule: sužinosime, kas vyksta jos paviršiuje, iš kur atsiranda šviesa (užsiėmimo metu galėsite paliesti plazmos kamuolį!), kiek laiko ji keliauja pas mus, kodėl mes taip laukiame Saulės, o gal jos reikėtų bijoti?

Pastaba. Apniukusią dieną darysime Saulės laikrodžius.

Edukacijos programa skirta  6-12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45 min. Vienu metu grupėje gali būti iki 20 – 25 lankytojų. Jei atvyksta didelė grupė lankytojų, ji dalinama į dvi dalis.

Stebėjimui naudojami du teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Esant dideliam aktyvumui vaizdai tikrai įspūdingi, tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje. Taip pat tai puiki galimybė ne tik stebėti mūsų žvaigždę, bet ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo  pasakojimo.
Būtina atkreipti dėmesį, kad mažesniems stebėtojams reikia palypėti iki teleskopų, todėl būtų gerai, kad mažiausius lankytojus lydėtų suaugusieji. Taip pat šie teleskopai stovi bokšte, kuriame nėra lifto, todėl visiems lankytojams tenka naudotis laiptais.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas