Saulės stebėjimai

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 4,00 Eur
 Spalio 1 – Balandžio 30

antrad. – šeštad.
Gegužes 1 – Rugsejo 30
pirmad. – sekmad.
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems – 2,00 Eur

45 min. Moksleiviams  – 2,00 Eur

Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)* – 40,00 Eur

Saulės stebėjimą galima užsakyti tik giedrą dieną ir esant Saulės aktyvumui.

Saulės stebėjimas

Norite pamatyti Saulę per teleskopą??

Saulės stebėjimo teleskopai su specialiais filtrais stovi bokšte, kuriame nėra lifto, todėl visiems lankytojams tenka naudotis laiptais. Stebimos Saulės dėmės ir protuberantai. Puiki galimybė stebėti procesus vykstančius artimiausios mums žvaigždės Saulės paviršiuje. Peržiūrimi naujausi duomenys iš Saulę stebinčių palydovų. Supažindinama su Saulės aktyvumo ciklais ir pašvaisčių reiškiniais. Aptariamos Saulės keliamos grėsmės sveikatai ir elektronikai. Užsiėmimo metu vyksta diskusijos ir bandoma atsakyti į iškilusius klausimus.

Būtina atkreipti dėmesį, kad mažesniems stebėtojams reikia palypėti kopėčiomis iki teleskopų, todėl būtų gerai, kad mažiausius lankytojus lydėtų suaugusieji.

Edukacijos programa skirta  4-12 klasių mokiniams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45-60 min. Vienu metu grupėje gali būti iki 20 – 25 lankytojų. Jei atvyksta didelė grupė lankytojų, ji dalinama į dvi dalis.

 

Stebėjimui naudojami du teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Esant dideliam aktyvumui vaizdai tikrai įspūdingi, tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje. Taip pat tai puiki galimybė ne tik stebėti mūsų žvaigždę, bet ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo  pasakojimo.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas