Ekskursija lauko ekspozicijoje

Svarbi informacija lankytojams: į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370 615 20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 4,00 Eur
 Balandžio  – spalio mėn.

pirmadieniais – sekmadieniais
Lapkričio – kovo mėn.
pirmadieniais – penktadieniais
Lengvatinis bilietas* – 2,00 Eur
1 – 1,5 valandos Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 40,00 EUR
  Užsakomoji individuali ekskursija (1-19 asmenų grupei)*** – 80,00 EUR

*Asmenys, kuriems taikoma 50 % nuolaida ekskursijų bilietams:

1. aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą;

2. profesinių mokyklų moksleiviai, studijuojantys pagal formaliojo profesinio mokymo programas;

3. nuolatinės privalomosios Lietuvos Respublikos karo tarnybos kariams, kariams – savanoriams;

4. asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų);

5. nuo 1939 – 1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;

6. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11 – 13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;

7. pasipriešinimo 1940 – 1990 m. Lietuvos okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams.

**Grupės mokestis (1-9 asmenys) yra taikomas tokiu atveju: jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lankytojų skaičius; jei lankytojų yra mažiau nei 10 ir jie nori atskiru laiku dalyvauti pasirinktoje ekskursijoje. Grupės mokestis yra netaikomas, jei lankytojai atvyksta į muziejaus paskelbtus pavienių lankytojų priėmimo laikus.

***Tokios kainos yra taikomos, jei lankytojų grupėje yra iki 20 asmenų ir jie nepageidauja, kad prie jų grupės būtų prijungiami kiti lankytojai.

 

DSC_0120DSC_0211

Šios ekskursijos metu muziejaus lankytojai keliauja į kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos Saulė“. Tai vienintelė megalitinio tipo kalendorinė akmenų struktūra Lietuvoje, kurios skersmuo  30 metrų. Saulės spinduliai nurodo pasaulio šalis, lygiadienius ir saulėgrįžas. Šalia yra dviejų metrų dydžio kaltinis Saulės laikrodis ir planetų modeliai.

Ekskursijos metu pristatoma mūsų žvaigždės samprata lietuvių tautos etnokultūroje,   nagrinėjamos mokslininkų žinios, fizinės charakteristikos, atstumai, Saulės teikiama nauda ir pavojai. Aptariamas Saulės sistemos formavimasis ir jos ateitis, palyginimas su naujai atrastomis žvaigždžių sistemomis ir egzoplanetomis.

Lankytojai galės ne tik apžiūrėti planetų modelius, bet ir sužinoti jų pavadinimų kilmę, tyrinėjimo istoriją, dydžius ir atstumus, naujausias astronomijos ir kosmonautikos naujienas, bei neatsakytus klausimus.

Ekskursija vyksta lauke, todėl ypatingai tinkama  šeimoms, mokyklinukams ir tiems, kuriems patinka laiką leisti gamtoje.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas