Išvykstamieji edukaciniai užsiėmimai

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370 615 20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8.00 – 16.30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 12,00 Eur
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems – 10,00 Eur
Spalio 1 – Balandžio 30

antradieniais- šeštadieniais
Gegužes 1 – Rugsejo 30
pirmadieniais- šeštadieiniais
1-1,5 val. Moksleiviams – 8,00 Eur
Dovanų kuponas  (2 asmenims)
Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 120,00 Eur
Užsakomoji individuali ekskursija (1-15 asmenų grupei)** – 216,00 €

* Dovanų kuponas individualiai ekskursijai (2 asmenims) – reiškia, kad naktinis dangaus stebėjimas yra skirtas tik 2 asmenims. Bus paskirtas ekskursijų vadovas ir 1,5 val. laiko stebėjimui. Registruojantis į ekskursiją yra būtina informuoti, kad dovanų kuponas yra skirtas individualiai ekskursijai.

** Grupės mokestis (1-9 asmenys) yra taikomas tokiu atveju: jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lankytojų skaičius; jei užsiregistruoja 1-6 asmenų ir mažesnė grupė, o daugiau lankytojų neprisijungia, tačiau užsiregistravę žmonės esant giedrai, pageidauja naktinio dangaus objektų stebėjimo per teleskopą.

*** Tokios kainos yra taikomos jei lankytojų grupėje prie 40 cm teleskopo yra 1 – 18 asmenys, prie 80 cm teleskopo – 1 – 15 ir jie nepageidauja, kad prie jų grupės būtų prijungiami kiti lankytojai. Jei stebėjimas įvyko dalinis (buvo parodyti 1 – 3 objektai) grupė moka 50 % stebėjimo kainos.

**** Naktiniai stebėjimai nevyksta  esant blogoms oro sąlygoms (esant dideliam debesuotumui) ir jeigu pasirinktu naktinių stebėjimų laiku registruota mažiau nei 10 asmenų.

Pastaba:
Dėl apsiniaukusio dangaus nepavykus įvykdyti pilnos naktinio dangaus objektų stebėjimo programos (parodyti mažiau nei 4 objektai), bilietų kainos yra paskaičiuojamos pagal šią lentelę:

Lankytojai Stebėtų objektų skaičius Teleskopas
1-3
Suaugusiesiems 5,00 EUR. 40 cm
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems 4,00 EUR.
Mokiniams 3,00 EUR.

 

Lankytojai Stebėtų objektų skaičius Teleskopas
1-3
Suaugusiesiems 6,00 EUR. 80 cm
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems 5,00 EUR.
Mokiniams 4,00 EUR.

 

Naktinė programa. Būtina registruotis telefonu +370-615-20688, arba svetainėje www.etnokosmomuziejus.lt. Naudojamas 80 cm skersmens teleskopas. Kad įvyktų ekskursija, būtina sąlyga – giedras dangus.

Jei esate užsiregistravę į naktinius žvaigždžių stebėjimus registracijos dieną iki 15:00 val., turite sulaukti skambučio, kuris patvirtintų Jūsų registraciją ir informuotų apie oro sąlygas naktiniams stebėjimams. Jei skambučio iki 15:00 val. negavote, būtina paskambinti telefonu +37061520688 iki 16:00 val.. Šis susiskambinimas yra laikomas registracijos patvirtinimu. Nesusiskambinus registracija į rezervuotas vietas yra atšaukiama.

Nesant palankioms oro sąlygoms, organizuotoms grupėms gali būti organizuojamos vakarinės programos. Pradžios laikas tikslinamas programos registracijos dieną.

Prie 80 cm skersmens teleskopo vienoje grupėje gali būti iki 18 žmonių. Būtina, kad lankytojai atvyktų 10 – 15 min. anksčiau, įsigytų bilietus ir nesudarytų nepatogumų kitiems muziejaus svečiams. Vėluojantys į programą nebus prijungti ir jiems programa neįvyks.

Muziejus pats formuoja grupes, todėl gali registuotis ir pavieniai lankytojai. Neblaivūs lankytojai į ekskursijas nepriimami.

Stebėjimai prasideda 1 – 1.5 valandos po saulėlydžio. Demonstruojami penki skirtingi naktinio dangaus objektai (Mėnulis, planetos, žvaigždės jų poros, spiečiai, ūkai, galaktikos). Ekskursijos vadovas nutaiko teleskopą, pristato stebimą objektą, lankytojai prieina ir gyvai pro teleskopą pasižiūri. Tai unikalūs stebėjimai, tikras žvilgsnis į žvaigždes, padedantis pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius.

Prašome atkreipti dėmesį, kad dangus skirtingu metų laiku ir net nakties yra skirtingas, pvz., yra naktų, kai Mėnulis nepateka, liaudiškai jos vadinamos tarpijomis, tuštumomis. Stebėjimams tinkamesnės tamsesnės naktys. Naktinė programa trunka 1- 1.5 valandos, vyksta dideliame aukštyje, atviroje patalpoje, todėl rekomenduojama šilčiau apsirengti, ypač vaikams.

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas