Archyvas 2020

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje įgyvendinamas projektas „Lietuvos etnokosmologijos muziejaus paslaugų plėtros baigiamasis etapas“

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje įgyvendinamas projektas „Lietuvos etnokosmologijos muziejaus paslaugų plėtros baigiamasis etapas“

 

2020 m. yra ypatingi. Sukanka 30 metų atkurtai Lietuvos Respublikos Nepriklausomybei, prieš 30 metų į kosmosą buvo iškeltas garsusis „Hubble“ teleskopas, prieš 30 metų įkurtas vienintelis pasaulyje tokio pobūdžio Lietuvos etnokosmologijos muziejus. O dabar, baigiant įgyvendinti projektą, muziejus lankytojams atveria naują, interaktyvią Sauliaus Valiaus projektuotą ekspoziciją. Kad tai įvyktų, buvo nueitas ilgas kelias. Projekto veiklų pradžia – 2016 m. balandžio 29 d. 2017 m. gruodžio 27 d. pagal priemonę „07.1.1-CPVA-R-305 Modernizuoti savivaldybių kultūros infrastruktūrą“ buvo pasirašyta finansavimo sutartis ir skirtas 4 milijonų eurų finansavimas projekto „Lietuvos etnokosmologijos muziejaus paslaugų plėtros baigiamasis etapas“ įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos VIP programos fondo. Šio projekto tikslas – gerinti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus teikiamų paslaugų kokybę, didinti paslaugų įvairovę, kompleksiškumą ir prieinamumą, mažinti sezoniškumo įtaką ir taip pritraukti daugiau lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Įgyvendinus projektą tikimasi, kad bus sudarytos sąlygos Lietuvos etnokosmologijos muziejaus lankytojams teikti kokybiškesnes ir įdomesnes esamas bei naujas paslaugas, todėl įrengtas kosminis laukiamasis, ekspozicija, edukacinės klasės, įsigyta kultūrinėms edukacinių veiklų paslaugoms vykdyti reikalinga įranga ir baldai.

Viliamės, kad, baigus įgyvendinti investicinį projektą Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, lankytojus į etnokosmologijos pasaulį įtrauks veiklos naujame kosminiame laukiamajame, nauja vidaus ekspozicija, bus pagerintos ir sudarytos naujos galimybės organizuoti renginius kosminės tematikos ar vaizdingoje aplinkoje, išaugs galimybės pasiūlyti naujas edukacines veiklas, sezono metu dangaus stebėjimuose galės dalyvauti didesnis lankytojų skaičius.

Projekto įgyvendinimo pabaiga planuojama 2020 m. rugpjūčio 31 d.

 

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus informacija

 

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas