Archyvas 2023

Prieš 2 metus į kosmosą nukeliavo pirmoji visiškai civilinė misija „Inspiration 4“

Prieš 2 metus į kosmosą nukeliavo pirmoji visiškai civilinė misija „Inspiration 4“

Kanaveralo kyšulis, 2021 m. rugsėjo 15 d., „Inspiration 4“ – pirmosios pasaulyje civilinės žmonių kosminių skrydžių misijos į orbitą įgula oficialiai pradėjo naują kosmoso tyrinėjimų erą. „SpaceX Falcon 9“ raketa buvo pakeltas erdvėlaivis „Dragon” iš istorinio paleidimo komplekso 39A NASA Kenedžio kosmoso centre. „Inspiration 4” 3 dienas sukosi orbita aplink Žemę 585 km aukštyje.

Įgulą sudarė 4 nariai: misijos vadas Jared Isaacman, Dr. Sian Proctor, Chris Sembroski, Hayley Arceneaux.

Bendras įgulos tikslas buvo ne tik skristi į kosmosą, bet ir reikšmingai prisidėti prie kovos su vaikų vėžio išgydymu Žemėje. Ši misija buvo skirta ir surinkti lėšų Šv. Judo vaikų mokslinių tyrimų ligoninei, kur viena iš misijos dalyvių – H. Arceneaux – buvo vaikystėje gydoma, o dabar ten dirba.

Po maždaug trijų dienų kelionės „Inspiration 4“ komanda grįžo  į Žemės atmosferą ir švelniai nusileido prie Floridos krantų.

Misijos vadas Jared Isaacman į kosmosą nugabeno Lietuvos vėliavą. Tai didžiausia ir aukščiausiai kosmose pabuvojusi Lietuvos vėliava. Šiuo metu vėliava eksponuojama Lietuvos etnokosmologijos muziejaus apžvalgos aikštelėje. Šio, Lietuvai svarbaus įvykio iniciatorius, Shift4 Payments Lithuania vadovas Tadas Vizgirda.

 

Mūsų draugai
Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.
Tel./Faks: (8-383) 45-424

Kontaktai

tel. registracijai į ekskursijas 8-615-20688
El. paštas: info@etnokosmomuziejus.lt

Instagram

Sekite mus

Prenumeruoti naujienas